Dlaczego warto wybrać WordPressa

24 czerwca 2017 | 0 Comments;

Projektowanie stron WordPress

Często ludzie stawiający swoje pierwsze kroki w internecie zastanawiają jaki system CMS wybrać, aby spełniał ich oczekiwania i był prosty w obsłudze bez posiadania specjalistycznej wiedzy. W tym artykule postaramy się przedstawić powody dla których warto postawić na WordPressa.

Wielu ludzi uważa, że nie jest wystarczająco dobrym rozwiązaniem dla utworzenia strony, gdyż jest to platforma blogowa. To prawda, system ten początkowo powstał z przeznaczeniem utworzenia na nim stron blogowych. Jednak na przestrzeli lat system ten mocno ewoluował, stając się wszechstronnym systemem zarządzania treścią. Choć można nadal używać WordPress do tworzenia prostego bloga, teraz umożliwia on także tworzenie w pełni funkcjonalnych stron internetowych i aplikacji mobilnych.  Popularność CMS ten zyskał dzięki łatwości z jaką można go obsługiwać oraz elastyczności w jego dostosowywaniu.

Ze względu na te zalety, wiele z najlepszych marek używa WordPress do zasilania ich stron internetowych, w tym między innymi: Time Magazine, Google, Facebook, Sony, Disney, LinkedIn, The New York Times, CNN, eBay i wiele więcej. Według najnowszych badań z tego CMS’a korzysta aż 22,5% wszystkich stron internetowych w internecie.

Przyjrzyjmy się dlaczego powinieneś używać WordPressa.

WordPress jest całkowicie darmowy

WordPress to wolne oprogramowanie,  które można bezpłatnie pobrać, zainstalować, używać i modyfikować. Możesz go używać do utworzenia dowolnej witryny. Jest  dystrybuowany na licencji otwartej, co oznacza, że kod źródłowy oprogramowania jest dostępny dla każdego, który będzie mógł studiować, modyfikować i odtwarzać.

Aktualnie w repozytorium jest 2600 + szablonów WordPress i 31 000 + wtyczek dostępnych bezpłatnie. Możesz je pobrać, zainstalować i używać ich w dowolnej witrynie.

Aby uruchomić WordPress’a, wystarczy tylko domena i hosting.

WordPress jest prosty w obsłudze i nauce

WordPress jest używany przez miliony ludzi, a prawie codziennie codziennie do społeczności WordPress dołączają nowe osoby, tworząc pierwsze witryny z WordPress. Powód, dla którego ludzie szybko dostosowują się do WordPressa, jest fakt, że jest on dość prosty w obsłudze.

W przypadku dowolnego problemu związanego z WordPress można wyszukać go w internecie, a na pewno znajdziesz pomoc.

Większość osób używających WordPress nie jest ani projektantami stron internetowych, ani programistami. W rzeczywistości większość ludzi zaczyna używać WordPress bez żadnej wiedzy o projektowaniu stron internetowych.

Powodem, dla którego WordPress jest idealnym wyborem, jest tysiące darmowych szablonów (motywów) do wyboru, dzięki czemu możesz dać swojej stronie dowolny wygląd. Istnieje prawie każdy temat WordPress. Niezależnie od tego, czy chcesz motywu fotograficznego, motywu czasopisma, motywu portfolio lub tematu e-commerce. Znajdziesz idealny szablon dostępny dla każdego rodzaju witryny.

Motywy WordPress są łatwe do dostosowania, ponieważ wiele z nich zawiera własny panel opcji umożliwiających zmianę kolorów, przesłanie logo, zmianę tła, tworzenie pięknych suwaków i wykonywanie innych fajnych rzeczy z Twoją witryną bez konieczności pisania jakiegokolwiek kodu.

WordPress jest przyjazny dla wyszukiwarek internetowych

WordPress jest napisany przy użyciu standardowego kodu wysokiej jakości i zapewnia odpowiednią semantykę, która czyni Twoją witrynę atrakcyjną dla wyszukiwarek. WordPress jest bardzo przyjazny dla SEO, ale  może być jeszcze bardziej SEO friendly przy użyciu wtyczki WordPress SEO.

WordPress jest łatwy do zarządzania

WordPress jest wyposażony we wbudowany aktualizator, który umożliwia aktualizację Twoich wtyczek i motywów za pomocą panelu  administracyjnego WordPress. Powiadamia także o dostępności nowej wersji systemu WordPress, dzięki czemu można go prosto zaktualizować, klikając przycisk. Możesz zachować wszystkie treści WordPress bezpiecznie, tworząc zautomatyzowane regularne kopie zapasowe strony.

W jaki sposób wykorzystać system WordPressa?

WordPress może być używany na wiele różnych sposobów. Jest otwarty na możliwości. Możesz używać WordPressa w następujący sposób:

Blog

System zarządzania treścią (CMS)

Galeria

Portfolio

Sklep z produktami

Portal z ogłoszeniami

Mamy nadzieję, że w tym artykule znalazłeś odpowiedź na pytanie o tym, dlaczego należy używać WordPressa. Najlepszym sposobem na poznanie prawdziwej mocy WordPress jest zainstalowanie go i przetestowanie. Spróbuj, i daj nam znać, co myślisz.