Wskazówki dotyczące wyboru najlepszej nazwy domeny

8 lipca 2017 | 0 Comments;

Wordpress przyśpieszenie

Podczas uruchamiania strony wybór nazwy domeny może być problematyczny, ponieważ nie chcesz popełnić błędu. Aby ułatwić ten proces,  przygotowaliśmy garść porad, które można wykorzystać do wybrania najlepszej domeny witryny.  Tekst ten  przygotowaliśmy wspólnie z agencją pixelsperfect.pl – projektowanie stron internetowych Konin

  1. Trzymaj się domeny z końcówką .pl

Istnieje wiele nowych rozszerzeń nazw domen dostępnych dzisiaj, począwszy od oryginalnych .net, .net i .org do rozszerzeń niszowych, takich jak .pizza, .photography, a nawet .blog.

Zawsze polecamy wybór domeny .pl. Chociaż może kusić stworzenie nazwy strony  przy użyciu nowych rozszerzeń, domena .pl jest nadal najbardziej powszechnym i wiarygodnym rozszerzeniem domeny. Nowsze rozszerzenia domen, takie jak .inja czy .photography mogą nie budzić zaufania.

Domeny .pl  są również najłatwiejsze do zapamiętania. Wielu użytkowników, zwłaszcza tych, którzy nie są obyci w korzystaniu z sieci, automatycznie wpisze „.pl” na końcu każdej domeny, nie myśląc o tym.

Jeśli Twoja witryna ma przykładowo domenę mojblog.photography, a Twoi użytkownicy przypadkowo wpiszą  mojblog.photography.pl, trafią na stronę błędu na stronie photography.pl. Aby uniknąć tego ryzyka, trzymaj się końcówki .pl.

Nie wspominając już, ze większość inteligentnych klawiatur telefonicznych automatycznie dopisuję końcówkę .pl.

  1. Stosuj słowa kluczowe

Słowa kluczowe odgrywają ważną rolę w domenie. Używając słów kluczowych w swojej domenie, informujesz wyszukiwarkę o  strony www Konin. Wraz z treścią wysokiej jakości i przejrzystą strukturą słowa kluczowe w Twojej domenie mogą pomóc w pozycjonowaniu twojej strony wynikach w Google.

Trudno jest znaleźć dobrą domenę ze słowami kluczowymi, które nie zostały jeszcze użyte. Musisz być kreatywny i połączyć słowa kluczowe innymi słowami, aby wyróżnić swoją domenę.

  1. Nie przesadzaj z długością domeny

Chociaż słowa kluczowe są ważne, uważaj aby nie przesadzić z długością domeny. Lepiej mieć nazwę domeny, która jest krótka i  łatwa do zapamiętania.

Warto zachować nazwę domeny poniżej 15 znaków. Dłuższe domeny są trudniejsze do zapamiętania przez użytkowników.

Nie wspominając o tym, że użytkownicy będą też bardziej podatni na wprowadzanie literówek  przy dłuższych nazwach domen i stracisz na tym ruchu.

Dlatego dobrze jest, aby Twoja domena była krótka.

  1. Prosta w  wymowie i pisowni

Powinieneś być w stanie łatwo dzielić się swoją domeną podczas mówienia i pisania. Nigdy nie wiadomo, kiedy zostanie poproszony o osobiste udostępnianie nazwy domeny.

Powinna być łatwy do zrozumienia i pisowni dla każdego słuchacza.

  1. Powinna być unikalna

Twoja nazwa domeny strony powinna być unikalna, aby wyróżniać się i być łatwiejsza do zapamiętania przez jej użytkowników. Dobrze jest sprawdzać inne strony w swojej niszy i dowiedzieć się, jakich nazw domen używają.

Nie chcesz przypadkowo używać nazwy znaku towarowego lub oskarżonego o skopiowanie innego blogera.

Możesz też wybrać nazwę domeny, która jest bardziej przystosowana do marki. Brandable nazwy domen są unikalne, chwytliwe i niezapomniane. Na przykład pixelsperfect.pl to o wiele lepszy brand niż  „StronyInternetoweKonin.pl”.

  1. Unikaj łączników

Powinieneś unikać tworzenia nazwy domeny z myślnikami. Podpowiedzi wyszukiwarki google mogą odsyłać wtedy do stron ze spamem, z którymi nie chcesz być kojarzony. Nie chcesz robić też złego wrażenia na potencjalnym odwiedzającym.

Dzielone domeny są również podatne na literówki. Jeśli wybierzesz nazwę domeny z łącznikami, ponieważ pożadana domena jest już zajęta, użytkownicy mogą lądować na witrynie konkurenta, jeśli zapomną wpisać łącznik.