WordPress czy statyczny HTML

8 lipca 2017 | 0 Comments;

Wordpress optymalizacja

Co to jest WordPress?

WordPress jest systemem zarządzania treścią (CMS). Systemy zarządzania treścią umożliwiają zarządzanie Twoją stroną internetową za pośrednictwem przyjaznego dla użytkownika interfejsu.

Możesz łatwo edytować wszystko a pomocą panelu administracyjnego, co jest dość łatwe do opanowania, nawet dla początkujących.

Chociaż istnieje wiele CMS, WordPress jest najbardziej popularny, ponieważ korzysta z niego prawie 26% wszystkich stron internetowych w sieci.

Ważne jest, aby nie mylić usług WordPress.org z WordPress.com. WordPress, jako CMS jest dostępny na stronie WordPress.org. Z drugiej strony WordPress.com jest usługą hostingową blogów.

Pisząc to, spójrzmy na zalety i wady korzystania z WordPressa. Artykuł został przygotowany we współpracy z agencją pixelsperfect.pl – tworzenie stron internetowych Konin

Zalety korzystania z platformy WordPress

Łatwa aktualizacja – możesz  zalogować się na swoją stronę WordPress i dodawać nowe podstrony bez pomocy webmastera. WordPress jest łatwy w obsłudze i posiada intuicyjny interfejs użytkownika, który ułatwia tworzenie i aktualizowanie stron w witrynie.

Profesjonalne szablony – istnieje tysiące gotowych szablonów, które można wykorzystać na stronie. Te szablony  są rozwijane przez profesjonalistów z całego świata.

Niesamowicie funkcjonalne strony internetowe WordPress można łatwo rozszerzyć o wtyczki. Instalując wtyczki, możesz dodać dowolną funkcjonalność do istniejącej strony, na przykład dodając formularz kontaktowy,  system rezerwacji, galerię zdjęć i nie tylko.

Pełna kontrola i zarządzanie – masz pełną kontrolę nad stroną, nazwą domeny i całą jej treścią. Możesz wprowadzić jakiekolwiek zmiany i nie ma limitu, jak może rozwinąć się jej popularność, ruch, sprzedaż i użytkownicy.

Wady korzystania z WordPressa

Krzywa uczenia się – chociaż WordPress jest łatwy w obsłudze, to dla większości początkujących potrzeba dużo czasu, aby zapoznać się z oprogramowaniem. Istnieje wiele sposobów na przyśpieszenie procesu uczenia się, ale zajmie to trochę wysiłku.

Aktualizację – Będziesz odpowiedzialny za ciągłe aktualizacje WordPress, zainstalowanych wtyczek i szablonów na bieżąco. Możesz także użyć dedykowanych wtyczek dostępnych w repozytorium WordPress, które zrobią to za Ciebie.

Co to jest statyczna strona HTML

HTML to język znaczników używanych do wyświetlania stron internetowych. Większość strony www Konin w internecie korzysta z HTML z różnymi markupami i językami skryptowymi do tworzenia stron internetowych.

Zwykle trzeba wynająć programistę internetowego, aby utworzyć witrynę HTML dla Twojej firmy. Będzie on używać HTML, CSS, JavaScript i kilka innych technologii do budowy Twojej strony.

Oprogramowanie CMS, takie jak WordPress, wykorzystuje bazę danych do przechowywania i pobierania zawartości. Z drugiej strony witryny HTML zawierają całą zawartość w statycznych plikach.

Pisząc to, spójrzmy na zalety i wady strony HTML dla Twojej firmy.

Zalety strony HTML

Niewiele aktualizacji – gdy Twoja witryna jest statyczna, nie musisz instalować żadnych aktualizacji ani regularnie wykonywać kopii zapasowych. Jeśli nic się nie zmieni, możesz tylko raz utworzyć kopię zapasową swojej witryny i zapomnieć o niej.

Niskie wymagania – strony HTML nie potrzebują serwerów z zainstalowanym na nich PHP lub MySQL. Mogą działać na tańszym serwerze o niskich zasobach. Choć większość dobrych firm hostingowych oferuje obsługę PHP i MySQL.

 

Wady strony HTML

Brak aktualizacji – jeśli nie znasz HTML / CSS, statyczne witryny HTML mogą być bardzo trudne do zaktualizowania dla początkujących. Musisz wynająć programistę nawet w przypadku mniejszych zadań, takich jak dodawanie nowych stron, aktualizowanie starych materiałów lub przesyłanie filmów lub zdjęć.

Brak dodatkowych funkcji – jeśli Twoja firma rośnie i chcesz dodać nowe funkcjonalności do swojej witryny, np. Sklep, ankietę, formularz, galerię, itp. Wszystko to wymaga skorzystania z usług programisty, a w większości przypadków polecają oni przenieść stronę na jakiś CMS.

Koszty – biorąc pod uwagę, że będziesz musiał wynająć ludzi nawet w najmniejszych zadaniach, koszt strony HTML mógłby być znacznie wyższy niż witryny WordPress.

 

Co jest lepsze? WordPress czy statyczny HTML?

Teraz gdy znamy już zalety i wady stron na WordPress i statycznym HTML. Porozmawiajmy o tym, która z nich jest lepsza dla Twojej firmy.

Jeśli masz pewność, że nigdy nie będziesz aktualizować, zmieniać ani dodawać niczego nowego do Twojej witryny, to stwórz statyczną stronę HTML. Będzie to szybsze i tańsze rozwiązanie dla twoich celów.

Jeśli chcesz mieć wolność i kontrolę nad swoją witryną, a nie marnować pieniędzy, płacąc programistom za dodawanie zdjęć, WordPress jest oczywiście lepszym wyborem.

Dla tych, którzy chcą rozwijać swoją witrynę biznesową, aby zarobić więcej pieniędzy, WordPress jest sposobem na dalszą jej rozbudowę.

Korzystając z WordPress możesz dodać zawartość do swojej witryny bez pomocy nikogo. Możesz utworzyć tyle stron, ile potrzeba w dowolnym momencie. Zapraszamy do skorzystania z oferty pixelsperfect.pl która zajmuję się projektowaniem nowoczesnych stron internetowych

Możesz dodać sekcję blogów, aby aktualizować klientów, a nawet tworzyć własne listy e-mailowe i przyciągać więcej klientów do Twojej firmy.

Będziesz częścią globalnej społeczności przedsiębiorstw korzystających z WordPress do zarządzania ich obecnością w sieci. Znajdziesz mnóstwo bezpłatnej pomocy, zasobów, narzędzi i wtyczek, które codziennie pomogą rozwijać Twoją stronę.